Menu

Zabıtanın Dikkati Yaşlı Dilencinin Zulasını Ortaya Çıkardı

0 Comment

Samsun’da dilencilere yönelik düzenlenen operasyonda yakalanan 81 yaşındaki dilencinin ayakkabısının içinden 350 TL çıktı. Zabıtanın dikkati sonrası yakayı ele veren dilenci, ‘350 lirayı 3-4 günde topladım. Paralar üstümden düşüyor diye bütünleyip, ayakkabıya sakladım.’ dedi.

Samsun’da dilencilere yönelik yapılan operasyonda bir dilencinin ayakkabısındaki özel yere sakladığı 350 TL’ye el konuldu.

20 DİLENCİ SUÇÜSTÜ YAKALANDI

Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı koordinesinde İl Göç İdaresi ve İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube ve Yabancılar Şubesi ekipleri cuma namazı çıkışında dilencilere yönelik ortak bir operasyon düzenledi. Samsun merkezinde dilenen yerli ve yabancı şahıslar üzerinde yapılan dilenci operasyonunda 8’i çocuk 14 yerli, 6 da yabancı toplam 20 dilenciyi suçüstü yakalandı. Suçüstü yakalanan dilenciler dilenci toplama merkezine götürülerek üst araması yapıldı.

AYAKKABININ İÇİNDEN 350 TL ÇIKTI

Dilenci toplama merkezinde yapılan üst araması sırasında 81 yaşındaki dilenci Niyazi Ç., tuvalete gitmek için izin istedi. Tuvalete gideceği sırada durumdan şüphelenen zabıta ekipleri, Niyazi Ç.’nin üstünü aradı. Yaşlı dilencinin üst aramasında 25 TL bozuk para çıktı. Zabıta ekipleri, şüpheli hareketlerin devam etmesinin ardından Niyazi Ç.’nin ayakkabısının içine baktı. Yapılan aramada Niyazi Ç.’nin ayakkabısına zulaladığı 350 TL daha ortaya çıktı.

“DAHA DA BÖYLE İŞLER YAPMAYACAĞIM”

Ayakkabısına sakladığı paraların bulunmasından sonra konuşan yaşlı dilenci Niyazi Ç., “350 lirayı 3-4 günde topladım. Paralar üstümden düşüyor diye bütünleyip, ayakkabıya sakladım. Zaten gözlerim görmüyor. Daha da böyle işler yapmayacağım” dedi.

Yapılan üst aramasının ardından dilencilerin üstünden toplam 423 TL para çıktı. Dilenciler daha sonra ilgili birimlere teslim edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir