Menu

ÖNERİLEN KİŞİLERDE ÖNE ÇIKMA

0 Comment

instagram-oneriler

ÖNERİLEN KİŞİLERDE ÖNE ÇIKMA

Yakın geçmişte hayatımıza giren instagram pek çok kullanıcı açısından son derece önemli bir sosyal medya platformudur. Kullanıcılar için önemli olmasının nedeni burada sosyalleşme unsurlarını tamamlarken günlük hayatlarında çekim yaptıkları kesitleri burada paylaşırken hem kendilerini takip eden kişilerle paylaşır hem de burada o anlarının kalıcı olmasını sağlamaktadırlar. Özellikle instagramın günümüzde en popüler sosyal medya uygulaması olması olması ve pek çok kişi tarafından kullanılması kullanıcılar açısından yeni bir önem ve gereklilikte getirmiştir. Bu gereklilik kullanıcıların daima daha fazla kişilere erişerek daima daha fazla etkileşim alma istekleridir.

İnstagram uygulaması aslında kişilerin bu isteklerini karşılayacak ve kolay bir şekilde başkalarına erişip etkileşim alabilecekleri pek çok özellik bulundurmaktadır. Bu özelliklerden bir de önerilen kişiler özelliğidir. Pek çok kullanıcı instagramda önerilen kişileri görerek tanıdıkları kişileri listelerine eklemektedir. Ancak bu kişi listesinin neye göre sıralandığını ve oluşturulduğunu bilmemektedir.

Peki instagram önerileri neye göre sıralanır?

İnstagram sizlerin yakın zamanda İnstagram sizlerin yakın zamanda yaptığınız aramaları veya ziyaret ederek gezindiğiniz web sitelerini ve haftalar öncesinde dahi olsa takip ettiğiniz kişilerin verilerini toplamakta ve bunları kaydetmektedir. Siz yaptığınız aramaları silmiş dahi olsanız instagram onları kaydeder ve hesap önermek için yorumlardan, beğenilerden, konumdan ve önceki aramalardan veriler alır. Bu da instagramın veri toplamasının bir sınırının olmadığını göstermektedir. Tabi her hesapta önerilenler listesinin farklı olduğunu herkes bilir. İşte herkese özel sunulan öneriler kısmı şu özelliklere dayanarak yapılmaktadır:

  • Takip ettiğiniz kişiler,
  • Hashtagleriniz,
  • Beğenileriniz,
  • Konumunuz,
  • Gönderi içerikleriniz.

İşte instagramın öneriler kısmı kişilere özel olarak bu şekilde belirlenmektedir. Yine instagramın diğer bir özelliği olan önerilen kişileri de her hesaba göre ayrı olarak sunulmaktadır.

Peki instagramın Kişi önerileri nasıl belirlenir?

Diğer önerilerde olduğu gibi instagramdaki kişi önerileri de belli bir algoritmaya dayanmaktadır. Ve her hesaba ayrı ayrı kişiler önerilmektedir. İnstagramın önerilen kişiler özelliğinde dayandığı en büyük etken hesapların arama geçmişidir. Eğerki insatagram üzerinden yaptığınız aramaları kısa bir süre içerisinde temizlemediyseniz instagram tarafından sizlere önerilen ilk 3 kişi yaptığınız amalar sonucunda çıkan ve gönderilerini görüntülediğiniz kişilerdir.

Bilindiği instagram önerilen kişilerde öne çıkma kullanıcılar için de oldukça önemli bir durumdur. Kullanıcılar bu şekilde daha fazla etkileşim alarak takipçi sayılarını arttırmakta ve gönderilerini de daha fazla kişiye ulaştırarak bu alanda bir popülerite kazanmaktadır. Ancak instagramın önerilern kişilerinde çıkmanız için illaki birileri tarafından aranmanıza gerek yoktur. Pek çok kişi bunun için uygulama hileleri kullanmaktadır.

Sizlerde önerilen kişilerde öne çıkmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey ajansyenimedya.com sitesine girerek önerilen kişilerde öne çıkma programını kullanmanız yeterlidir. Bu şekilde sizleri hiç tanımayan kişiler dahi hesabınızı görebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir