Menu

Meral Akşener’den Erdoğan’a: Senden Toz Zerresi Kadar Korkarsam Namerdim

0 Comment

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Samsun’da yaptığı konuşmada, ‘Erdoğan açık açık dedi ki ‘Seni tutuklatacağım’. Elinden geleni ardında koyma. Senden toz zerresi kadar korkarsam namerdim. Hodri meydan’ dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Samsun’da yaptığı konuşmada, “Sayın Erdoğan açık açık dedi ki ‘Seni tutuklatacağım’. Elinden geleni ardında koyma. Senden toz zerresi kadar korkarsam namerdim. Yahu muhterem, ben bunları daha evvel yaşadım. Belinde silah olanlar, elinde tank, tüfek olanlar bastıramadı da o günlerde onlardan korkanlar mı beni korkutacak? Hodri meydan” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Samsun’da Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlediği mitinge katıldı. Akşener, burada vatandaşları selamladıktan sonra konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimi kazanmak için her şeyi yaptığını söyledi.

“MİLLET İTTİFAKI’NA ‘TERÖRİST’ DİYORSUN”

Akşener, şöyle konuştu:

“Allah seçimi kazanmak için vatandaşına hakaret edenlerden etmesin. Allah oy için ‘Ben milletime terörist der miyim’ diyenlerden etmesin. Allah demek zorunda bırakmasın. Sayın Cumhurbaşkanı çok kızdı. Ben dedim ki Denizli’de ‘Cumhurbaşkanı’nın terörist dediği koca yürekli Denizlililer.’ ‘Ben Denizlilere terörist demedim’ diyor. Olabilir de kardeşim 11 milyon oy almış CHP’nin seçmenine ‘Terörist’ diyorsun, 5 milyon almış İYİ Parti seçmenine ‘Terörist’ diyorsun. Saadet Partisi, Demokrat Parti seçmenine, Millet İttifakı’na ‘Terörist’ diyorsun. Hadi onu anladık kardeşim de seçim almak için her şeyi yapıyorsun da güzel kardeşim, Sayın Erdoğan, soğancıya, domates yetiştiricisine, patates yetiştiricisine neden ‘Terörist’ dedin, market sahibine ‘Terörist’, halde çalışanlara ‘Terörist’, önüne gelen ‘Terörist.’ Bunu yüzüne vurduğunda da aynı tehdit. Sayın Erdoğan açık açık dedi ki ‘Seni tutuklatacağım.’ Elinden geleni ardında koyma. Senden toz zerresi kadar korkarsam namerdim. Yahu muhterem, ben bunları daha evvel yaşadım. Belinde silah olanlar, elinde tank, tüfek olanlar bastıramadı da, o günlerde onlardan korkanlar mı beni korkutacak? Hodri meydan. Ama ayıp olan bir şey var. O da şu, en azından niyetini sakla, niyetini. ‘Talimat verdim, hem parasını alacağım hem de hapse göndereceğim’ diyor.”

“ZULMÜNLE MÜCADELE ETMEK İÇİN MİLLETVEKİLİ OLMADIM”

Kendisinin milletvekilli olmadığını ve özellikle milletvekilliğine aday olmadığını söyleyen Akşener, “Hiçbir dokunulmazlık olmadan seninle, senin zulmünle mücadele etmek için milletvekili olmadım. Ama kendi milletvekillerine hakaret ediyorsun sen, milletvekillerini kaçacak deliği olan insanlar olarak mı gördün? Hiç değilse bari rol icabı ‘Suç duyurusunda bulundum’ de, bırak sonra senin talimatınla hareket edenler tutuklasın. Elinden geleni ardında koyma. Bunların tamamı ne biliyor musunuz, bunların hepsi korkaklık belirtisi. Ben ‘Ecel ne bir nefes evvel ne bir nefes sonradır’ deyişine iman etmişim. Allah bir musibet verecekse, seni vesile kılmışsa, ne gam buyur gel! Musibetin vesilesi sen ol. Ölümse ölüm, hapisse hapis, bir milim geri adım atmam. Varsa fıtratımda kanım kurusun” diye konuştu. Akşener, sözlerine şöyle devam etti:

“FETÖ DEMİYOR PENSİLVANYA DİYOR

Meral Akşener, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bunların üzerinde hiç durmuyoruz ama bir şey çok dikkatimi çekti. Biri Kandil diğeri, Pensilvanya. Şimdi İmralı’dan bahseden yok farkında mısınız? Çünkü trafik sürüyor, İmralı 1,2. Kandil’den bahsediyor sayın Erdoğan Kandil’in talimat vereceği son kişi benim bu ülkede be. Ama sen hepsine bilge lider muamelesi çektin. Kandil’dekilerine de İmralı’ya da. Sana sorayım uçakların var elinde bu ülkenin cumhurbaşkanısın yerle bir et Kandil’i bakalım ne yapacaksın, bakalım yapabiliyor musun. Ama bir şey daha dikkatimi çekti ‘FETÖ’ demiyor, ‘FETÖ terör örgütü’ demiyor, ‘Pensilvanya’ diyor arkadaş. İnce saz orada da başlamış. Şimdi ne yaparsa yapsın biz o çukura düşmeyeceğiz, sizin dertlerinizi konuşacağız.”

“ELİN TRUMP’INA BÜKÜLME”

Bir başka konunun daha örtülmek istendiğini söyleyen Akşener, şunları söyledi:

“Hatırladınız mı bir ara Trump’a atar gider yapmıştı. Bir Rahip Brunson vardı. O rahip Brunson için Amerika bastırdığında ‘Bu can bu tende oldukça bu papaz buradan gidemez’ demiştin. Sonra ne oldu, tek tweetlik canı varmış. Trump bir tweet attı, papaz uçtu uçtu beyaz saraya kondu. Şimdi bir başka şey daha var. Rusya’dan S 400 alınıyor. Trump yavaş yavaş tweetlere başladı. ‘F35’lerin içinde yer alan Türkiye’yi çıkaracağız’ diyor. Şimdi buradan harbiden gerçekten delikanlının kadını erkeği olmaz. Delikanlı gibi soruyorum ve de sana sesleniyorum sayın Erdoğan; Sen bizleri hapse attırmak isteyebilirsen ama vallahi de billahi de ben sana Trump’tan dayak yedirmem. Merak etme, dik dur eğilme, iki büklüm olma. Elin Trump’ına bükülme. Üste Putin var, dostun Putin. Putin’in ne yapacağı belirsiz, tekrar sesleniyorum Putin’in karşısında da dik dur. Ne oldu Kırım. Dik dur karşısında bu ülkenin gücü şu meydanı dolduran, şereflendiren Samsunluların gücü Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden şahsın Amerika’dan da Trump’tan da Rusya’dan da Putin’den de sopa yemesine müsaade etmez. Bende etmem. Onun için sen dik dur ama nerede.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir