Menu

İstanbul’daki Otelde Sabaha Karşı Korkutan Yangın: 150 Kişi Tedbir Amaçlı Tahliye Edildi

0 Comment

İstanbul Bağcılar’daki bir otelde, sabaha karşı çıkan yangın nedeniyle 150 kişi tedbir amaçlı tahliye edildi. İtfaiye ekiplerinin kısa sürede söndürdüğü yangında, dumandan etkilenen 4 kişiye de sağlık ekipleri müdahale etti.

İstanbul Bağcılar’da bir otelin 16. katında bulunan dairede yangın çıktı. Yangının çıktığı katta kalan ve dumandan etkilenen 4 kişiye ambulansta müdahale edilirken, rezidansta kalan 150 kişi tedbir amaçlı tahliye edildi. İtfaiye erlerinin yangını söndürme ve soğutma çalışmaları sonrası bina sakinleri yeniden içeri alındı.

Yangın, Mahmutbey Mahallesi Özlem Sokak üzerinde bulunan otelin 16. katındaki dairede saat 04.00 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle çıktı. Bina görevlileri alarmın çalması üzerine durumu polis, itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi.

EKİPLER REZİDANSTA YAŞAYAN 150 KİŞİYİ TEDBİR AMAÇLI TAHLİYE ETTİ

Polis, olayın yaşandığı otele gelerek çevrede önlem alırken, bina görevlileri ise otelde yaşayan aralarında yabancılarında olduğu yaklaşık 150 kişiyi tedbir amaçlı tahliye etti. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri rezidansın 16. katına çıkarak yangına müdahale etti.

YANGIN KISA SÜREDE SÖNDÜRÜLDÜ

İtfaiye erleri kısa sürede yangını söndürerek soğutma çalışması yaptı. Yangının çıktığı dairede yaşadığı öğrenilen ve dumandan etkilenen 2’si kadın 4 kişiye sağlık ekipleri ambulansta müdahale etti.

POLİS OLAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATTI

Tehlikenin geçmesiyle birlikte tahliye edilen 150 kişi yeniden içeri alındı. İtfaiye, yangının çıkış sebebini araştırırken, polis de olayla ilgili soruşturma başlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir