Menu

Çadırda Zehirlenerek Can Veren 5 Kişiden Kan Donduran Detaylar: Fermuarı Açınca Vahşetle Karşılaştım

0 Comment

Adana’da, çadırda zehirlenerek ölen 5 kişiden biri olan Yusuf Topaluğurlu’nun kardeşi, olay yerindeki korkunç detayları anlattı. Acılı ağabey, ‘Oraya gittiğimde vahşetle karşılaştım. Fermuarı açtığımda cansız bedenlerini gördüm.’ dedi.

Adana’nın Karataş İlçesinde balık tutmak için kurdukları çadırda karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybeden 5 kişiden biri olan Yusuf Topaluğurlu’nun kardeşi, olay yerine gittiğinde karşılaştığı dehşetin detaylarını anlattı.

Alınan bilgiye göre, Cuma günü, Adana’nın merkez Seyhan ilçesi Dağlıoğlu Mahallesi’nde oturan kahvehane işletmecisi Habip Toplaruğurlu, oğlu Murat, Yeğeni Yusuf ile arkadaşları Zekeriya Kılınççı ve Ali Turan ile birlikte balık tutmak için Karataş ilçesine gitti. Cep telefonundan ulaşılamayan 5 kişinin yakınları bugün Karataş ilçesi sahilinde kendi imkanlarıyla arama çalışması başlattı. Akşam saatlerinde yapılan arama çalışmaları sırasında ilçeye bağlı Tabaklar Mahallesi Aydınlar sahilinde 5 kişi konakladıkları çadırda ölü olarak bulundu.

5 KİŞİ KARBONMONOKSİT GAZINDAN ZEHİRLENEREK YAŞAMINI YİTİRDİ

Olayın jandarmaya bildirilmesi üzerine olay yerine ekiplerin yaptıkları incelemede 5 kişinin karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybettiği belirlendi. Savcının incelemelerinin ardından 5 kişinin cesedi Adana Adli Tıp Kurumu’na getirildi.

CENAZELERİ OTOPSİ SONRASI AİLELERİNE TESLİM EDİLECEK

Zekeriya Kılınççı ve Ali Turan’ın zihinsel engelli olduğu öğrenildi.Yapılacak otopsinin ardından cenazeler aileye teslim edilecek. Otopsi sonrasında cenazeler Küçükoba mezarlığına defnedilecek.

“ÇADIRIN FERMUARINI AÇTIĞIM ZAMAN CESETLERLE KARŞILAŞTIM”

Yusuf Topaluğurlu’nun kardeşi Ahmet, olay anını dile getirdi,” Cumartesi akşam telefonla konuştuk, iyi olduklarını söylediler. Her şeyin yolunda olduğunu. Pazar günü ulaşamadık bugüne kadar, şüphe düştü içimize. En son ailem annem, babam yanlarına gidelim dedik. Oraya gittiğimde vahşetle karşılaştım. Abim her zaman beni karşılardı, bir baktım kimseden ses yok yok. Çadırın fermuarını açtığım zaman cesetlerle karşılaştım. Hemen çadırın havalandırmalarını açtım bir yaşama umuduyla ama hepsinin ölü olduğunu gördüm.” dedi.

Balık Tutmak İçin Çadır Kuran 5 Kişi, Karbonmonoksit Gazından Zehirlenerek Hayatını Kaybetti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir